Povodom 11. jula – Dana sjećanja na genocid počinjen nad Bošnjacima u Srebrenici, u našoj školi upriličen je prigodan program.
Učenici su, kroz emotivnu izvedbu pjesme Srebrenički inferno, podsjetili prisutne na bolnu istinu o stradanju hiljada nevinih u julu 1995. godine. Program je obogaćen i referatom o događajima u Srebrenici, kojim su učenici istakli značaj njegovanja kulture sjećanja, istine i odgovornosti prema prošlosti.
Poseban utisak ostavila je simbolična scena pripremljena za ovu priliku, sa snažnom porukom „Da se ne zaboravi“, koja je podsjetila sve prisutne na važnost čuvanja sjećanja na žrtve genocida i prenošenja istine budućim generacijama.
Izvedbu Srebreničkog inferna možete pogledati ovdje
Izvedbu Srebreničkog inferna možete pogledati ovdje